• # 9 Codzienność z migotaniem przedsionków
    Jul 30 2022
    W rozmowie z Panią Redaktor Iwoną Schymallą Pan Profesor Paweł Balsam odpowiada na pytanie dotyczące tego, czy diagnoza migotania przedsionków zmienia życie pacjentów i ich rodzin. Ponadto Pan Profesor wyjaśnia czy zasadnym jest stosowanie odpowiedniej diety, czy można uprawiać sport i czy migotanie przedsionków może ograniczać podróżowanie. Z rozmowy dowiadujemy się również o tym jak postępować, gdy jednoczasowo u pacjenta występują inne choroby współistniejące.
    Show more Show less
    17 mins
  • #8 Zapobieganie udarom mózgu w migotaniu przedsionków
    Jul 30 2022
    W rozmowie z Panią Redaktor Iwoną Schymallą Pani Profesor Anetta Lasek-Bal tłumaczy czym charakteryzuje się udar mózgu w przebiegu migotania przedsionków. Ponadto Pani Profesor wyjaśnia jakie są konsekwencje udaru mózgu i czy można im zapobiec. W rozmowie dowiadujemy się również gdzie szukać pomocy jeśli udar wystąpi i dlaczego tak ważna jest profilaktyka wtórna udarów mózgu.
    Show more Show less
    21 mins
  • # 7 Leczenie migotania przedsionków
    Jul 30 2022
    W rozmowie z Panią Redaktor Iwoną Schymallą Pan Profesor Marcin Grabowski odpowiada na pytania dotyczące możliwości leczenia migotania przedsionków. Pan Profesor opowiada o różnych metodach leczenia i wyjaśnia jak należy postępować w przypadku wystąpienia działań niepożądanych.
    Show more Show less
    18 mins
  • # 6 Czym jest migotanie przedsionków?
    Jul 30 2022
    W rozmowie z Panią Redaktor Iwoną Schymallą Pani Profesor Janina Stępińska odpowiada na pytania dotyczące definicji migotania przedsionków oraz wyjaśnia które czynniki ryzyka mają wpływ na występowanie tej choroby, tym samym charakteryzuje grupy pacjentów, które są w grupie ryzyka. Pani Profesor tłumaczy również które objawy powinny zaniepokoić i jak postępować, jeśli wystąpią.
    Show more Show less
    17 mins
  • # 5 Codzienność z Żylną Chorobą Zakrzepowo - Zatorową
    Jul 30 2022
    W rozmowie z Panią Redaktor Iwoną Schymallą Pan Profesor Artur Mamcarz odpowiada na pytanie, czy diagnoza żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej zmienia życie pacjentów i ich rodzin? Ponadto Pan Profesor udziela cennych wskazówek na ten tego jak właściwie postępować w kontekście uprawiania sportu, podróżowania, czy też stosowania odpowiedniej diety.
    Show more Show less
    17 mins
  • # 4 Profilaktyka pierwotna i wtórna Żylnej Choroby Zakrzepowo - Zatorowej
    Jul 30 2022
    W rozmowie z Panią Redaktor Iwoną Schymallą Pani Profesor Anetta Undas tłumaczy w jakim celu wdrażane jest postępowanie profilaktyczne (w zakresie profilaktyki pierwotnej oraz wtórnej) oraz udziela wskazówek na temat tego, które działania są rekomendowane w ramach profilaktyki pierwotnej, a które w ramach profilaktyki wtórnej.
    Show more Show less
    29 mins
  • # 3 Leczenie Żylnej Choroby Zakrzepowo - Zatorowej
    Jul 30 2022
    W rozmowie z Panią Redaktor Iwoną Schymallą Pan Profesor Piotr Pruszczyk tłumaczy, na czym polega leczenie zakrzepicy. Ponadto odpowiada również na pytania o to czym są leki przeciwkrzepliwe, jaki jest cel ich stosowania i o czym należy pamiętać, gdy przyjmuje się takie leczenie.
    Show more Show less
    15 mins
  • # 2 Czym jest Żylna Choroba Zakrzepowo - Zatorowa
    Jul 30 2022
    W rozmowie z Panią Redaktor Iwoną Schymallą Pan Profesor Artur Mamcarz odpowiada na pytania o to, czym jest zakrzepica, jakie są czynniki ryzyka zakrzepicy, oraz jak rozpoznać chorobę. Ponadto Pan Profesor udziela cennych wskazówek na temat tego, które objawy powinny zaniepokoić pacjenta i jak postępować, jeśli wystąpią.
    Show more Show less
    16 mins