• Jak monitorować realizację zadań, żeby zaangażować i zmotywować pracownika?
    Apr 18 2024

    W jakim celu monitorujesz zadania? Jakiego rezultatu oczekujesz po monitoringu? Oczekujesz przede wszystkim tego, żeby znaleźć błąd, nieprawidłowość i ją skorygować – czy oczekujesz konkretnych rezultatów i informacji o ew. potrzebach, czy trudnościach? Pamiętaj, czego oczekujesz, to otrzymasz.

    Słuchając tego odcinka podcastu będziesz mógł zweryfikować swoje nastawienie do monitorowania zadań oraz sposób realizacji całego procesu, począwszy od wyznaczania celów i delegowania zadań po ich monitoring i ustalenie działań usprawniających. Dowiesz się, jakie są kryteria skuteczności delegowania i monitoringu.

    Otrzymasz kilka praktycznych wskazówek jak poprowadzić rozmowy z pracownikiem, kiedy delegujesz zadanie i monitorujesz jego realizację; od czego zacząć i jak skończyć?

    Kilkanaście minut konkretnych metod i narzędzi. Owocnego odsłuchu.

    Show more Show less
    19 mins
  • Trzy czynniki wpływające na motywację pracowników w praktyce
    Apr 11 2024

    W tym odcinku chciałabym podzielić się z Tobą praktycznymi wskazówkami jak możesz jako lider zbudować motywację swoich pracowników, oddziałując na trzy czynniki. Trzy czynniki, które rekomenduję w oparciu o przedstawione w niej badania oraz case study w książce Daniela Pinka „Drive. Kompletnie nowe spojrzenie na motywację”. Pink bazując na swoich praktycznych doświadczeniach uprościł postrzeganie motywacji i tego, od czego ta motywacja zależy. Mało tego zidentyfikował kluczowe czynniki, które oddziałują na motywację w taki sposób, że uaktywniają automotywację, czyli to z czym się utożsamiamy, co powoduje, że chcemy działać sami z siebie, z ważnych wewnętrznych dla nas pobudek. Taka motywacja jest zdecydowanie bardziej trwała i silniejsza niż motywacja wynikająca z zewnętrznych źródeł. I to moim zdaniem jest źródło sukcesu.

    Zapraszam i życzę owocnego odsłuchu.

    Show more Show less
    21 mins
  • Jak lider może budować sens pracy w swoim zespole?
    Apr 4 2024

    Według badań Gallupa (2017 r) najbardziej pożądana przez pracowników potrzeba w pracy to poczucie jej znaczenia. Według wyników badania zrealizowanego przez McKinsey: 70% badanych pracowników stwierdziło, że ich poczucie celu i sensu jest w dużej mierze definiowane przez pracę, poczucie sensu i celu swojej pracy według udzielonych odpowiedzi ma 85% przedstawicieli wyższej kadry zarządzającej i tylko 15% menedżerów pierwszej linii i pracowników, a prawie połowa ankietowanych pracowników udzieliła odpowiedzi, że nie widzą zupełnie sensu i celu swojej pracy. Środowisko pracy przechodzi niezwykłą historyczną zmianę, a praktyka zarządzania utknęła w czasie na ponad 30 lat…szukamy nowych metod i narzędzi wspierających motywację i dobrostan pracowników, ale nie potrafimy odpowiedzieć na podstawową potrzebę: jaki sens ma moja praca? W jaki sposób lider może budować sens pracy w swoim zespole?

    Zapraszamy do wysłuchania kolejnego odcinka.

    Show more Show less
    15 mins
  • O poczuciu wpływu i braniu odpowiedzialności
    Mar 22 2024

    Od czego zacząć budowanie pozytywnego przywództwa? Drogi liderze, zacznij od siebie. Przyjrzyj się swojemu nastawieniu do aktualnej sytuacji i realizowanych zadań. Na co masz wpływ w obecnej sytuacji? Za co bierzesz odpowiedzialność? Stephen Covey w swojej książce: 7 nawyków skutecznego działania jako pierwszy wymienia proaktywność. Jak u Ciebie z proaktywnością? Jesteś reaktorem, czy kreatorem? Wysłuchaj podcastu i wykonaj rekomendowane ćwiczenie, dzięki któremu znajdziesz odpowiedź na postawione pytania. Wzmocnij swoje poczucie wpływu i gotowość na branie odpowiedzialności. Wzmocnij swoją proaktywność. Pamiętaj: najpierw Ty.

    Show more Show less
    8 mins
  • Czy pochwała może nie być pochwałą?
    Mar 4 2024

    Doświadczyliście kiedyś pseudo pochwały?

    A może nieświadomie sami taką zastosowaliście?

    Czym jest pseudo pochwała i jak jej unikać?

    Dowiesz się z tego odcinka.


    Show more Show less
    12 mins
  • Docenianie w dwóch lekcjach
    Mar 1 2024

    1 marca to Dzień Doceniania Pracownika.

    Jakiś czas temu moją uwagę zwróciły badania dedykowane docenianiu, które przeprowadził i opublikował HRM Institute w formie raportu „Siła doceniania”.

    Po jego przeczytaniu przypomniało mi się kilka pytań, które często zadaję uczestnikom moich szkoleń.

    Kogo i za co doceniamy?

    W jaki sposób doceniamy?

    Czy robimy to dobrze?

    Czy to, co nam się wydaje docenieniem, rzeczywiście nim jest w odbiorze pracowników?

    Zachęcam uczestników do odpowiedzi na te pytania. A odpowiedzi bywają zaskakujące.

    Umiejętność doceniania niekoniecznie jest naszą naturalną kompetnecją. W przypadku menedżerów wciąż zbyt często zdarza się, że pomimo najlepszych chęci, nasze próby doceniania generują trudną sytuację dla pracownika. Podobnie jak w przypadku korygującej informacji zwrotnej, czyli feedbacku, doceniania warto się nauczyć, aby jego efekt był zgodny z naszą intencją i przynosił pozytywny rezultat.

    Chciałabym podzielić się z Wami dwiema ważnymi lekcjami na temat doceniania, jakie sama otrzymałam, z nadzieją że okażą się dla Was pomocne.

    Serdecznie zapraszam do wysłuchania mojego inauguracyjnego odcinka podcastu i życzę owocnego doceniania! :-)

    Show more Show less
    14 mins