• Madaras Norbert: Túlságosan is visszafogottak voltunk
    Dec 7 2022
    A csúcsra nem könnyű feljutni, de mi történik azután, hogy felérünk? Vajon milyen érzés lehet, ha egyik pillanatról a másikra megváltozik körülöttünk a világ, megismernek az utcán, és sokak példaképévé válunk? Erről beszélgetek a kétszeres olimpiai és kétszeres világbajnok vízilabdázóval, Madaras Norberttel, aki nem szereti, ha a sikerei miatt kivételezettként bánnak vele. És azt sem rejti véka alá, hogy szerinte az embereknek nem feltétlen kellene mindennel pszichológushoz rohanniuk. Erről beszélgetek a kétszeres olimpiai és kétszeres világbajnok vízilabdázóval, az interjú után pedig L. Stipkovits Erika pszichoterapeuta mondja el, szerinte mikor és miért érdemes pszichológushoz fordulni.
    Show more Show less
    48 mins
  • Felvállalom, hogy testképzavaros vagyok - Vass Dóra
    Nov 30 2022
    Kevesen vannak, akik ha belenéznek a tükörbe, elégedettek magukkal. Ez drasztikus diétához, testképzavarhoz is vezethet. És mi van ha erre rájön egy kőkemény esztétikai sport? Vass Dóra, a magyar ritmikus gimnasztika megkerülhetetlen alakja, aki felvállalja, testképzavaros. Mennyire határozza meg a napjait ma, már edzőként a mérleg, a testsúly és a táplálkozás? Korlátozza-e még a felnőttkori életét az, hogy fiatalként figyelnie kellett az alakjára, fittségére? Erről is beszélgettünk. A műsor második vendége L. Stipkovits Erika pszichoterapeuta, akivel a testképzavarról beszélgettünk.
    Show more Show less
    48 mins
  • Tóth Krisztián: A rossz napot magadnak alakítod
    Nov 23 2022
    Ebben az epizódban Tóth Krisztiánnal beszélgetek, aki szerint az óriási társadalmi elvárás, ami az olimpikonokkal szemben megnyilvánul rá is súlyos teherként nehezedett, amivel nagyon nehezen küzdött meg. Hogy végül bronzérmes legyen, nem csak fizikailag, mentálisan is erősödnie kellett. Hogyan lehet megfelelni a külső elvárásoknak? Hogyan lehet nem feladni, miután a külvilág egy teljesítményt nem becsül meg? Mit mondott a mental coach, amikor kiderült, a számára legfélelmetesebb ellenfelet kapja? Sok más mellett ezekről is beszélgettünk, aztán a műsor második részében L. Stipkovits Erika pszichoterapeuta mondja el, hogyan lehet megküzdeni a külső elvárásokkal és számonkérésekkel. 
    Show more Show less
    48 mins
  • Ne címkézzük a mentális betegségeket!
    Nov 16 2022
    Ebben az epizódban Tomán Edina ultramaraton futó a vendége Epres Panninak. Tomán Edina az esélytelenül túlélt tüdőembóliája után futni kezdett. Az egész világ ámulva figyeli a hihetetlen sportteljesítményét, a londoni olimpia megnyitója előtt a fáklyafutók egyike volt. Edinát egy olyan sajátos erő hajtja, ami közel harmincmillió nőt és 10 millió férfit gyötör csak az Európai Unióban, ő mégsem maga ellen fordítja. A Borderline-szindróma. Miért kezdett futni? Miért gondolja, hogy a futás az önismereti folyamatának része? Miért nem szabad szerinte stigmatizálni az embereket azért, mert mentális nehézségekkel élnek? Az interjú után L. Stipkovits Erika pszichoterapeuta mondja el, mit kell tudni a borderline-szindrómáról. 
    Show more Show less
    46 mins
  • A gyerekem nem én vagyok - Csipes Tamara
    Nov 9 2022
    Gyerek, munka, önzetlen szeretet, örökös logisztika és örökös lelkiismeretfurdalás. Az anyaság a legszebb dolog, de valljuk be, nehéz is. Főleg akkor, ha karrierünk legeredményesebb és legaktívabb időszakát éljük. Csipes Tamara kajakos anyaként készült fel az Olimpiára, és lett újra olimpiai bajnok. Hogyan tud a feladatra koncentrálni, ha hetekig nem látja a lányát? És hogy tud sportolni, ha az edzőtáborban ott a gyereke? Erről beszélget Epres Pannival. Majd L. Stipkovits Erika pszichoterapeuta arról beszél, hogy ne legyen lelkiismeret-furdalásunk anyaként.
    Show more Show less
    47 mins
  • Ha volt is tüske, nem egymásra haragudtunk - Demeter Bence
    Nov 2 2022
    Gyakran előfordul, hogy egy rajtunk kívül álló döntés miatt újra kell terveznünk az egész életünket. Demeter Bence világbajnok öttusázó bizonytalanságok között él évek óta. Nem az ő döntése volt, hogy egyszer lemaradt az olimpiáról, pedig ő szerezte a kvalifikációt. Nem az ő döntése, hogy folyamatosan lebegtetik a sportág átalakítását, szabályait. Hogyan tud nyugodtnak maradni? Hogy lehet a folyamatos változások ellenére nem feladni? Erről kérdezi Epres Panni. Majd L. Stipkovits Erika pszichoterapeuta az elfogadás képességéről beszél. 
    Show more Show less
    42 mins
  • Szilágyi Áron: Belülről akartam a sikert
    Oct 26 2022
    Bár egyre nyitottabb a társadalom, egyre halkabbak a negatív hangok, még mindig sokan félnek pszichológustól segítséget kérni. Szilágyi Áron, az egyik legeredményesebb magyar sportoló az elsők között állt ki és mondta, a mentális felkészülés ugyanolyan fontos, mint a fizikai edzés. Szerinte mindegy, hogy az ember élsportoló, vagy hétköznapi életet él, ma olyan világ vesz körül bennünket, ami elengedhetetlenné teszi a mentális egészséget. Mikor tudatosult benne a tehetsége? Mitől olyan fegyelmezett? Milyen taktikával készült az egyes olimpiákra? Erről mesél Epres Panninak. Majd L. Stipkovits Erika pszichoterapeuta arról beszél, hogy mi kell ahhoz, hogy kiegyensúlyozottnak érezzük magunkat.
    Show more Show less
    39 mins
  • Háfra Noémi: Már csak a testem volt ott, a lelkem nem
    Oct 19 2022
    A folyamatos megfelelési kényszerrel sokan küzdenek. Főleg, ha már fiatalon tehetségnek kiáltanak ki. Ebben az epizódban Epres Panni Háfra Noémi kézilabdázóval beszélget, akitől világklasszis képességei miatt nagyon sokat vártak. És persze ő is magától. Hogyan jut el egy 23 éves fiatal, hogy kiégéssel küzdjön? Mit érzett, amikor először jött a pánikroham? Hogyan tudta azt mondani, hogy elég ebből a teljesítmény-hajhászásból? Majd L. Stipkovits Erika pszichoterapeuta a pánikbetegségről beszél. 
    Show more Show less
    48 mins