In gesprek met... Podcast By Daphne Depassé cover art

In gesprek met...

In gesprek met...

By: Daphne Depassé
Listen for free

In deze podcastserie gaat Daphne Depassé in gesprek met bekende en minder bekende mensen. Persoonlijke, open aan-de-keukentafel-gesprekken. Weg van het (social) media lawaai en vaststaande time-slots en mét alle ruimte voor het verhaal. Onbevangen, zonder vooropgezette regie en vooropgezet doel, maar mét favoriete audio fragmenten van de liefhebbende gast. Een vleugje zomergasten.Copyright 2020 All rights reserved. Social Sciences
Episodes
  • Micky Hoogendijk [in gesprek met] Daphne Depassé
    May 23 2023

    "Take your shit and turn it into gold." In deze aflevering zijn de rollen omgedraaid. Micky Hoogendijk gaat in gesprek met Daphne Depassé. Een openhartig (én inspirerend én geestig) gesprek over hoe je pijn zou kunnen ombuigen naar iets groters dan alleen je ziekte of verlies. In iets wat ertoe doet, voor jezelf en voor anderen. Over pogingen om het leven terug te veroveren, identiteit, de kunst van het fixen en vooral ook over het leven; het leven leven.

    Techniek: Lisa Roozen

    Ingebrachte audiofragmenten:

    • Mr Probz, Waves
    • Def Poetry Jam presents Alicia Keys - "P.O.W." (Prisoner Of Words)

    Genoemde boeken:

    • Bervoets, H. (2019). Welkom in het Rijk der zieken. Amsterdam, Pluim.
    • BAM! Of hoe een onheilspellende diagnose mij mijn leven ontnam en over mijn pogingen om het leven terug te veroveren. Meer info hier.

    Website Micky Hoogendijk

    Contact: daphne@depasse.nl

    Show more Show less
    1 hr and 3 mins
  • Nabila Bouabbouz - Deel 2 [in gesprek met]
    Feb 15 2022

    In gesprek met Nabila Bouabbouz. In dit tweede deel hoor je wat er gebeurde in de tijd tussen haar 20e en 40e, en de omslag die plaatsvond op haar 40e, waardoor haar leven opnieuw een andere wending kreeg.

    Techniek: Twan Mensink

    Fragmenten deel 2:

    • De keuze. Leven in vrijheid. Edith Eva Eger
    • Erich Fried (vertaling Remco Campert); Het is wat het is
    • Oum Khaltoum, El Atlal

    Aangedragen gedichten passend bij deel 2:

    • Lewis Abdullah Cattell, The Caged Birds
    • Ed Hoornik, Hebben en zijn uit; Het mensenlijk bestaan (1952)
    • Toon Hermans; Er moeten zijn

    Muziek – passend bij haar afgelopen 5 jaren:

    • Harold van Lennep, Liberation
    • Ik hou van mij (van Harry Jekkers gezongen door Thabitha)
    • Rollercoaster van Danny Vera

    Show more Show less
    1 hr and 9 mins
  • Nabila Bouabbouz - Deel 1 [in gesprek met]
    Feb 1 2022

    In gesprek met Nabila Bouabbouz. Nu werkzaam als Opdrachtgever Gebiedsontwikkeling & Transformatie bij de Gemeente Amsterdam, maar de weg naar wie ze nu is en wat ze nu doet is een bijzondere, met vele wendingen en dappere stappen om conventies te doorbreken. In dit eerste deel luister je naar de tijd tot haar 20e levensjaar. Over wat migratie doet en hoe dat haar leven heeft beïnvloed. Met op haar 13e een belangrijk moment die de jaren tot haar 20e drastisch deed veranderen.

    Techniek: Twan Mensink

    Audio fragmenten deel 1:

    • Gloria Gaynor, I will survive
    • Ithran, Youchichem Babam
    • Oum Khaltoum, El Atlal (te beluisteren in deel 2)

    Genoemd in deel 1:

    • Boek Joseph Jarworski; synchroniciteit
    • Performancekunstenaar Marina Abramovic, bij Wintergasten.

    Aangedragen boeken bij deel 1:

    • Paulo Coelho; De Alchemist
    • Karima Ouchan; nooit geschreven brief aan mijn vader
    • Aletta Jacobs; biografie
    • Khalil Gibran: De profeet

    Show more Show less
    1 hr and 2 mins
No reviews yet