• CRM.BUZZ - שיווק, חווית לקוח, טכנולוגיה, דאטה ועוד. מגיש: סלע יפה

 • By: CRM.BUZZ
 • Podcast
 • Summary

 • פודקאסט ובלוג העוסקים בנושאי שיווק, דאטה, אימייל מרקטינג, ניהול קשרי לקוחות, חווית לקוח, שימור לקוחות.

  אומרים ש“דאטה הוא הנפט החדש. עכשיו כשדאטה היא ה"דבר" והדלק שיניע עסקים מודרניים, אנו שואפים לדבר על הצד הפחות זוהר של הדאטה. ארגונים מפסידים הון עתק כתוצאה מבעיות בדאטה. בעיות אלה כוללות בין השאר ירידה בשביעות רצון לקוחות, נטישת לקוחות, כישלון בפרויקטים שאפתניים מבוססי דאטה כגון למידת מכונה ובינה מלאכותית, כישלון בהטמעת מערכות מידע ארגוניות, בעיות בשרשרת האספקה, ניהול ביקושים, עצירת תהליכי יצור ועוד. רוב הבעיות הללו אינן מיוחסות כקשורות לבעיות בדאטה ואינן זוכות לטיפול כלל. אנו שואפים להעלות את הנושא על סדר היום של מקבלי החלטות וכל מי שעוסק או משתמש בדאטה ולעורר דיון בנושא.

  נושא נוסף שהפודקאסט והבלוג עוסקים בו הוא נושא עבירות מייל (email deliverability) ואימייל מרקטינג.

  אנו שואפים להיות מקור ההשראה בישראל למשתמשי הדאטה ולסובלים מבעיות הדאטה ולהיות מקור אינפורמטיבי מקצועי שיסייע לכל המעוניין, להתעדכן בחידושים, טכנולוגיות, תפישות ושיטות עבודה מומלצות.לא ניתן להיות ארגון "דאטה-דריבן" ללא מתן דגש חזק על איכות הדאטה. לא ניתן ליצור חווית לקוח שלמה ומלאה ללא שימוש בדאטה איכותית. לא ניתן לבצע מהפכה בתהליכי היצור האוטומטי מעולם ה-Industry 4.0 ללא טיפול בדאטה. 

   הרשמה לבלוג

  לאתר דאטה מדיה

  a blog and a podcast (in Hebrew) about marketing, data, email marketing, customer experience (CX), customer relation management (CRM), data quality, technologies, and more.

  2021 CRM.BUZZ
  Show more Show less
Episodes
 • שיפור ההגעה ל-INBOX בעונת חגי הקניות. בלק פריידי, סייבר מאנדיי ואחרים

  Oct 13 2021
  למאמר בבלוג הרשמה לניוזלטר שלנו תכף יתחילו "חגי הקניות": בלאק פריידי, סייבר מאנדי, נובמבר אונליין, Shopping IL, יום הרווקים הסינים ועוד שיפור ההגעה ל-INBOX בתקופת "חגי הקניות" יכול להיות הנשק הסודי של משווקים... לא רק האטרקטיביות של ההצעה השיווקית, הקופי והקריאטיב יקבעו את גורל הקמפיינים בתקופת חגי הקניות ובימי שיגרה. ההחלטה למי לשלוח אימיילים, כמה אימיילים לשלוח, באיזו תדירות לשלוח אימיילים וכיצד לשלוח אימיילים תשפיע על השורה התחתונה של משווקים. אימייל מרקטינג זה לא "שגר ושכח". התכוננות פרואקטיבית מראש תשפיע על הצלחה או כישלון של פעילות האימייל בימים רגילים בכלל ובתקופת "חגי הקניות" בפרט. הבעיה עם בעיות עבירוּת (𝗲𝗺𝗮𝗶𝗹 𝗱𝗲𝗹𝗶𝘃𝗲𝗿𝗮𝗯𝗶𝗹𝗶𝘁𝘆) הוא שקשה לגלות אותן. במערכות הדיוור אין חיווי לגבי מצב העבירוּת וכשהבעיות הללו מתגלות זה בד"כ בשלב שמחייב טיפול נמרץ שלוקח זמן ואת עונת חגי הקניות כבר מפסידים. אחריות רבה נופלת על מדוורים בתקופת "חגי הקניות". היא טומנת בחובה הזדמנות "לשחק אותה", אך פעילות אימייל מרקטינג פזיזה עשויה לגרום למפח נפש ולפגוע בכלל פעילות האימייל של העסק. נזק שיקח זמן לשקם... מה כדאי לעשות היום (פירוט במאמר) לקראת "חגי הקניות"? 1) וודאו שהמערכות המדוורות באוטנטיקציה. 2) נקו והכינו את הדאטה. 3) סגמנטו את הרשימה – התחילו עם הפעילים ביותר (most engaged). 4) דוורו לאט ומעט לפני חגי הקניות (יצירת ציפייה) וכדי לחמם מערכות. 5) אפשרו ללקוחות לשנות את העדפותיהם באמצעות preference center 6) עקבו אחרי המדדים החיובים והשליליים. Music from Uppbeat (free for Creators!): https://uppbeat.io/t/yeti-music/this-christmas License code: PWZGZ4HYMIDVI830 See omnystudio.com/listener for privacy information.
  Show more Show less
  24 mins
 • התקלה בפייסבוק תוקנה: צפירת אזהרה? או תמרור אזהרה

  Oct 6 2021
  קישור לבלוג crm.buzz מאמר: פייסבוק רוצה להיות מערכת דיוור מאמר: DNS והקשר שלו לאימייל מרקטינג התקלה בשירותי פייסבוק תוקנה. צפירת הרגעה או תמרור אזהרה? התקלה העולמית בפייסבוק, ווטסאפ, אינסטגרם ושירותים אחרים גרמה לטלטלה אמיתית למיליוני עסקים בכל העולם ולכולנו זו צריך להיות גם תמרור אזהרה. מנהלים עסק? גם בלי תקלה קטסטרופלית עולמית, עסקים חייבים לבחון מה ניתן לעשות כדי לפזר סיכונים, לצמצם פוטנציאל לנזקים כדי לא למצוא את עצמם מול שוקת שבורה. יש מספר פלטפורמות כמו פייסבוק שמעוניינות לספק לעסקים עוד ועוד שירותים: שירותי אירוח אתרים, חנויות אונליין, מערכת דיוור, מסרים רב ערוציים, בוטים, CRM ועוד. עסקים רבים מידי סומכים על WhatsApp ו-WhatsApp business, פייסבוק ואינסטגרם כדי לספק שירות או כדי למכור ללקוחות. עבור חלקם כל הביזנס נשען על פלטפורמה אחת של פייסבוק ואחיותיה. כולנו: אנשים, משפחות, עסקים, בתי ספר, ועוד ועוד מנהלים את החיים העסקיים והפרטיים שלנו בתוך אינסוף קבוצות גם בווטסאפ וגם בקבוצות פייסבוק. איפה מערכת השעות למחר? אוי, בתמונת הקבוצה בווטצאפ. אני כבר לא מדבר על זה שאנחנו המוצר: פייסבוק משתמשת בהררי הדאטה שהיא צוברת על המשתמשים ומוכרת אותן כפרסום וטירגוט לכל המרבה במחיר. התקלה האחרונה בפייסבוק היתה קשה במיוחד אך היא לא התקלה הראשונה וכנראה גם לא האחרונה. התקלה נבעה ככל הידוע מתקלות DNS שגרמו לדומיין facebook..com פשוט להיעלם מרשת האינטרנט. אני רואה יותר ויותר עסקים שאני מלווה בארץ ובעולם ששמים את כל הביצים בסל אחד ולא רק בגן הנעול של פייסבוק, אלא גם במערכות דיוור שמציעות מערכות קורסים בחינם – הצעה שיווקית נפלאה שכובלת אותם למערכת הדיוור וב"מערכות משולבות" אחרות.נוחות על חשבון תלות. אני פוגש עסקים רבים וטובים שאין להם מושג ירוק מי מנהל להם את ה-DNS, עסקים שלא יודעים איפה רשום האתר או הדומיין שלהם, עסקים שמנהלים אתרי תוכן גדולים במערכות סגורות הכובלות אותם להישאר שבויים במערכת, עסקים שמנהלים את כל התקשורת העסקית שלהם דרך Gmail, עסקים שכל השיווק שלהם מתנהל רק בפייסבוק ועוד. ה- DNS הוא תשתית קריטית בניהול כל עסק עם נוכחות דיגטלית. אז מה הפתרון? הפרד ומשול! אני ממליץ לפזר פעילות ולא לרכז פעילות. הנה כמה טיפים שלי אליך: עסק צריך אתר עם דומיין עצמאי.את ה-DNS של הדומיין כדאי לנהל ב-DNS מקצועי כגון Cloudflare (יש עוד כמה) ולא בחברת האחסון. אני ממליץ לבנות אתר WordPress. פלטפורמה שתמיד אפשר לנייד בין ספקיות אירוח. צ'אט באתר יכול לפעול באמצעות בוט וצ'אט עצמאיים שלא קשורים למסנג'ר של פייסבוק או לווטסאפ. עסק צריך אימייל עסקי: office 365 או Google Workspace. חלק משירותי האחסון מציעים חבילות הכוללות אימייל עסקי כלול בחינם. זו חתונה עם פוטנציאל בעיות גדול.אל תסמכו על גיבוי האתר בחברת האחסון. צרו גיבוי יומי נוסף של האתר לענן. אל תסמכו על התקני גיבוי פיזיים (אם אתם מגבים בכלל את החיים הדגיטליים שלכם). צרו גיבוי בלפחות שני עננים.אופיס 365. נותן עבור 12 דולר בשנה נפח של 1TB של דיסק ענן. יש לכם קורסים? בנו את מערכת הקורסים באתר שלכם ולא במערכת דיוור או במערכת אחרת שכובלת אתכם אליה. דפי נחיתה? בנו אותם באתר שלכם ולא במערכת הדיוור או בפלטפורמה עננית. תיהנו מהטראפיק אל האתר ומיכולת להמיר גולשים. ...
  Show more Show less
  11 mins
 • hide my email - כתובות אימייל זמניות

  Sep 29 2021
  למאמר בבלוג Hide My email, כתובות אימייל זמניות המוטמעות כשירות חדש ב- IOS 15 מאפשרות לאנשים להירשם לרשימות דיוור עם כתובת אימייל חד פעמית. ברגע שנמען רוצה להפסיק לקבל דיוורים, הוא אפילו לא צריך לבקש שיסירו אותו, אלא פשוט "שורף" את כתובת האימייל הייחודית באמצעותה נרשם לדיוורים.  זה אולי נוח למשתמשים אך בעייתי למדוורים. מה אפשר לעשות?     https://uppbeat.io/t/fernweh-goldfish/tiptoe-mischief License code: AJG7IXUVMCRIRP7U See omnystudio.com/listener for privacy information.
  Show more Show less
  12 mins

What listeners say about CRM.BUZZ - שיווק, חווית לקוח, טכנולוגיה, דאטה ועוד. מגיש: סלע יפה

Average Customer Ratings

Reviews - Please select the tabs below to change the source of reviews.