O milimetr do przodu

De: Justyna Kopińska Vogue Polska
  • Resumen

  • Podcast skupia się na drogach do polepszenia życia. W tym celu przyjrzymy się czynnikom społecznym, ekonomicznym i zdrowotnym, które nas rozwijają. I sprawiają, że świat posuwa się o milimetr do przodu. W audycji udział wezmą politycy, artyści, działacze, psychiatrzy. Osoby, które mają wpływ. Zanim rozwiążemy problemy, musimy je jasno zidentyfikować. Zrozumieć, co działa na naszą szkodę, a co nas wzbogaca. Autorka podcastu – Justyna Kopińska (@justyna.kopinska). Nagradzana dziennikarka i reporterka, autorka sześciu książek, m.in. „Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie”, „Polska odwraca oczy”, „Lekarstwo dla duszy”.
    Copyright 2025 Justyna Kopińska, Vogue Polska
    Más Menos
Episodios
  • Neuroarchitektura. Gościni: Joanna Jurga
    Apr 29 2025

    W pierwszym odcinku nowego sezonu podcastu gości neuroarchitektka, propagatorka wiedzy o dobrostanie w kontekście przestrzeni, Joanna Jurga. Rozmawiamy o tym, co sprawia, że czujemy się bezpiecznie w danej przestrzeni – nie tylko fizycznie, ale też emocjonalnie. Analizujemy, które z naszych zmysłów są dziś najbardziej zaniedbywane w projektowaniu mieszkań i biur. Zastanawiamy się, jakie kolory i faktury wspierają nasz układ nerwowy. Jurga podkreśla, że mieszkanie nie ma być wizytówką naszego statusu, tylko nas wspierać. Każdy odcinek zakończony jest apelem gościa. Tym razem architektka apeluje o niższy poziom hałasu w naszych miastach.

    „O milimetr do przodu” skupia się na drogach do polepszenia życia. W tym celu przyjrzymy się czynnikom społecznym, ekonomicznym i zdrowotnym, które działają na naszą szkodę, oraz tym, które nas rozwijają. Sprawiają, że świat posuwa się o milimetr do przodu.

    W audycji udział biorą politycy, artyści, działacze, psychiatrzy. Osoby mające wpływ. Moje zaproszenie przyjęli Pierwsza Dama Jolanta Kwaśniewska, Agnieszka Holland, profesor Bogdan De Barbaro.

    Masz pytania lub chcesz podzielić się przemyśleniami na temat odcinka? Instagram: @justyna.kopinska.

    Podcastu „O milimetr do przodu” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz YouTube.

    Más Menos
    1 h y 7 m
  • Nawyki. Gościni: Ewa Woydyłło-Osiatyńska
    Feb 18 2025

    W ósmym odcinku podcastu pierwszy raz gość, który już się wcześniej pojawił i o którego powrót zabiegali słuchacze. Doktor psychologii, terapeutka Ewa Woydyłło-Osiatyńska.

    Rozmawiamy o nawykach. 19% osób tworzących postanowienia noworoczne porzuci je już po dwudziestu dniach. Badacze, jak Katherine Milkman podkreślają na łamach CNN, że mimo to samo formułowanie postanowień jest niezwykle istotne. A umiejętność wyzwalania się ze szkodliwych nawyków i wprowadzania tych, które nam służą, prowadzi do poprawienia całego naszego potencjału. Jakie nawyki mogą przekreślać życiowe cele i aspiracje? Jakie przeszkody, sprawiają, że rezygnujemy z postanowień? Co motywuje nas do życia i działania?

    Każdy odcinek zakończony jest apelem gościa. Tym razem pani doktor apeluje o wykorzenienie nawyku narzekania.

    „O milimetr do przodu” skupia się na drogach do polepszenia życia. W tym celu przyjrzymy się czynnikom społecznym, ekonomicznym i zdrowotnym, które działają na naszą szkodę. Oraz tym, które nas rozwijają. Sprawiają, że świat posuwa się o milimetr do przodu. W audycji udział biorą politycy, artyści, działacze, psychiatrzy... Osoby, mające wpływ. Moje zaproszenie przyjęli wspaniali rozmówcy m. in. prezydentowa Jolanta Kwaśniewska, profesor Bogdan De Barbaro.

    Más Menos
    1 h y 21 m
  • Zaburzenia nastroju. Gościni: Kinga Rajchel
    Jan 14 2025

    W siódmym odcinku podcastu „O milimetr do przodu” gości psycholożka i psychoterapeutka Kinga Rajchel, która prowadzi terapię indywidualną i pracuje w szpitalu psychiatrycznym. Porozmawiamy o emocjach i schematach poznawczych. Zastanowimy się, jak działają na nas ruminacje. I w jaki sposób możemy dbać o naszą psychikę.

    Jak zmieniać self-talk? Jak budować rezerwę poznawczą? Które schematy poznawcze szczególnie wpływają na nasz nastrój w życiu dorosłym? Analizujemy korelację emocji z ćwiczeniami fizycznymi i dbałością o dostarczane składniki odżywcze. Ekspertka wyjaśnia, skąd się biorą uczucia i jak wpływają na nasze myśli.

    Każdy odcinek jest zakończony apelem gościa. Kinga Rajchel na poziomie terapeutycznym apeluje o bycie łagodniejszym wobec siebie. A na poziomie politycznym o prace nad ustawą o zawodzie psychoterapeuty.

    W odcinku pojawiły się odniesienia do książek: „Pokonaj depresję, zanim ona pokona ciebie” i „Lekarstwo na zmartwienia” Roberta L. Leahy’ego, „Skutecznie działanie w stresie. Osobisty niezbędnik” Agnieszki Popiel i in. oraz „Transdiagnostyczna terapia poznawczo-behawioralna zaburzeń emocjonalnych. Poradnik. Ujednolicony protokół leczenia” Clair Cassiello-Robbins i in.

    „O milimetr do przodu” skupia się na drogach do polepszenia życia. W tym celu przyglądamy się czynnikom społecznym, ekonomicznym i zdrowotnym, które działają na naszą szkodę. Oraz tym, które nas rozwijają. Sprawiają, że świat posuwa się o milimetr do przodu.

    W audycji biorą udział politycy, artyści, działacze, psychiatrzy – osoby mające wpływ. Moje zaproszenie przyjęli do tej pory wspaniali rozmówcy, m.in. prezydentowa Jolanta Kwaśniewska, doktor Ewa Woydyłło, profesor Bogdan de Barbaro.

    Masz pytania lub chcesz podzielić się przemyśleniami na temat odcinka? Instagram: @justyna.kopinska.

    Podcastu „O milimetr do przodu” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz YouTube.

    Más Menos
    1 h y 14 m
adbl_web_global_use_to_activate_webcro805_stickypopup

Lo que los oyentes dicen sobre O milimetr do przodu

Calificaciones medias de los clientes

Reseñas - Selecciona las pestañas a continuación para cambiar el origen de las reseñas.