Zanim napiszesz pierwszy prompt, czyli wstęp do sztucznej inteligencji (odcinek specjalny) Podcast Por  arte de portada

Zanim napiszesz pierwszy prompt, czyli wstęp do sztucznej inteligencji (odcinek specjalny)

Zanim napiszesz pierwszy prompt, czyli wstęp do sztucznej inteligencji (odcinek specjalny)

Escúchala gratis

Ver detalles del espectáculo

Sztuczna inteligencja to bardzo pojemne hasło. AI coraz bardziej wypełnia naszą codzienną przestrzeń - od inteligentnych urządzeń w naszym domu, przez inteligentne rozwiązania w miejscu pracy, po inteligentne rozwiązania infrastruktury użyteczności publicznej.

Natomiast to, co w ostatnich miesiącach najbardziej rozpaliło cały świat to rozwój modeli generatywnych takich, jak Chat GPT czy Dall-e.

W pierwszym odcinku edycji specjalnej TechChattera tworzonej wspólnie z serwisem Niebezpiecznik.pl poruszamy m.in. tematy:

  • dlaczego boom na AI mamy właśnie teraz i co do niego doprowadziło
  • jak bardzo modele generatywne są zbliżone do ludzkiej inteligencji
  • na podstawie jakich danych uczą się modele językowe i jak to wpływa na poprawność ich odpowiedzi
  • jak wygląda obszar regulacji prawnej narzędzi opartych o modele generatywne


Eksperci Capgemini:


Damian Serwata - W Capgemini od 4 lat oddany pracy nad gamą rozwiązań wykorzystujących algorytmy sztucznej inteligencji w biznesie. Aktywnie zaangażowany w opracowanie narzędzi z obszarów widzenia komputerowego (CV) oraz przetwarzania języka naturalnego (NLP), wykorzystując zarówno głębokie uczenie (DL), jak i klasyczne metody uczenia maszynowego. W wolnym czasie, poza tematami z domeny SI, fascynuje się neuronauką oraz nauką o złożoności. W ramach doktoratu na Politechnice Wrocławskiej bada metody symulacji procesu uczenia się ludzi w kontekstach społecznych.


Wojciech Sarnowski - Senior Data Scientist, dr nauk matematycznych, od wielu lat realizujący projekty z różnych dziedzin uczenia maszynowego, m.in. przetwarzania języka naturalnego czy rozpoznawania obrazów. Z zamiłowania podróżnik i biegacz.


Prowadzący: Jakub Orlik - Trener techniczny z Niebezpiecznik.pl, absolwent Wydziału Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu, mający na koncie prace dyplomowe o kryptologii bezpieczeństwie aplikacji webowych. Od lat realizuje się jako programista aplikacji internetowych. Fascynują go wszelakie nieoczywiste sposoby, w jakie technologia wpływa ludzkie decyzje, samopoczucie i bezpieczeństwo. Z własnej inicjatywy prowadził warsztaty z ochrony przed atakami cyfrowymi dla pracowników szkół oraz dla młodzieży. W trakcie ich prowadzenia odkrył w sobie uznawaną za niepowszechną wśród informatyków zdolność do czerpania przyjemności z prowadzenia przemówień publicznych. Łączy odkryte w sobie cechy i umiejętności aby pomóc obywatelom cyfrowego świata sprawiać, by technologia rozwiązywała więcej problemów, niż tworzy.


Linki do polecanych materiałów:

https://www.udemy.com/course/complete-ai-guide/

https://www.youtube.com/watch?v=bZQun8Y4L2A

https://www.youtube.com/watch?v=BY9KV8uCtj4

https://www.youtube.com/watch?v=sitHS6UDMJc

https://github.com/hollobit/GenAI_LLM_timeline


Więcej o pracy w Capgemini:

https://www.capgemini.com/pl-pl/kariera/


Jeśli odcinek Ci się spodobał, daj nam o tym znać wystawiając ocenę w Spotify lub Apple Podcasts.


Produkcja: Cleverhearted Showrunners

https://www.cleverhearted.com/


#ai #ml #dl #nlp #chatgpt #bard #llama #niebezpiecznik #employerbranding #eb #capgemini #capgeminipolska #techchatter



Todavía no hay opiniones